ATM Aracılığıyla Kredi Kartı Borcu Nasıl Ödenir?

Bu yazımızda sizlere kredi kartınız olup/olmadan ATM'den kart borcunuzu nasıl ödeyeceğinizi anlattık.

0 3.146

Kredi kartı borcu ATM ödeme işleminin en basit yöntemi kredi kartını kullanmaktır. Yani kredi kartı ATM’ye takılır ve borç ödeme menüsüne gelinir. Buradan ödenmek istenen tutar yazılır, devam edilir. Kredi kartı borcu ATM ödeme işlemi yalnızca kart ile değil, kartsız olarak da yapılır. ATM’den Kredi Kartı Nasıl Ödenir başlıklı makalemiz karşınızda.

Kredi Kartı Olmadan Kart Borcu ATM Aracılığıyla Nasıl Ödenir?

ATM cihazlarından pek çok işlem yapılabiliyor. Bunlardan biri de kredi kartı borcunu ödemek. Her bankanın bir kredi kartı bulunuyor ve bu kartı ödemek için yine o bankanın ATM’sini kullanmak gerekiyor.

Eğer ATM’den kredi kartı borcunu kredi kartınız olmadan ödemek isterseniz, banka kartınızı kullanmanız ya da kartsız işlem yapmanız gerekiyor. Kendi menünüze girdikten sonra kart ödeme seçeneğine gelip, adınıza kayıtlı olan kredi kartınıza ödeme yapabilirsiniz.

 

Kredi Kartı İle Kart Borcu ATM Aracılığıyla Nasıl Ödenir?

Eğer ATM’den kredi kartı borcunu ödemek istiyor ve bunu yaparken de kredi kartınızı kullanmak istiyorsanız işlem daha basit bir hal alacaktır. Çünkü kredi kartınızı taktığınızda borç ödeme menüsünü hemen karşınızda görebilirsiniz. Bu ekranda makine size ne kadar ödeme yapacağınızı soracak.

Asgarisini, bir kısmını veya tamamını seçtikten sonra, devam tuşuna basarak kredi ödeme işleminizi sonlandırabilirsiniz.

 

Diğer Bankanın ATM’sinden Kredi Kartını Ödeyebilir Miyim?

B bankasına ait bir kredi kartını C bankasından ödemek için, C bankasının ortak nokta ATM’si olması şarttır. Bunun yanında başka bir bankasın ATM cihazı kullanılarak kredi kartı ödenecek ise muhakkak kartlı işlem yapılması zorunludur. Aksi halde menüleri görmek imkânsız olacaktır. Kredi kartı ATM’ye takıldığında zaten çok kısıtlı birkaç menü görülebilir. Bunların arasında limit sorgulama, borç ödeme ya da para çekme bulunur. Borç ödeme menüsü kullanılarak Kredi kartına günlük belirlenen limit kadar bir ödeme, ortak nokta ATM’lerinden yapılabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.