Borç Para Veren Kuruluşlar

1 6.478

Günümüz de paraya ihtiyacı olanlar gün geçtikçe artmaktadır. Bazı kişiler nakit veren kişiler aramaktadır. Türkiye’de borç para almak artık kolaylaşmıştır. Senet üzerine para veren kişiler vardır. İnternet üzerinden borç para veren kişiler de çoğalmıştır. İnternette borç para verilir şeklin de linkler çoğalmıştır. Gazeteler de bile borç para verilir şeklin de yazılar görünmektedir. Acil para ilanlarıyla finans kuruluşları ya da kişiler kendilerine müşteri aramaktadır.

Bankalar bile insanlara kredi vermek için uğraşıyor. Tek bir tıkla ile bankadan kredi bile alınıyor. Kredi almak istemeyen kişiler de bu tür senet ile borç para veren şahıslara yönelmektedir. Bu şahıslar ufak bir araştırma yaparlar ve sizlere borç para verirler. Kendilerini garantiye almak için de bazen kefil isterler. Bazen de ipotek gibi unsurlar istemektedirler. Onlar da kendilerini garanti almak istemektedir sonuçta. Bu kişiler faizli para alacağı için karlıdırlar. Borç para alan kişiler de işlerini görmektedir. Bir ticaret gibi algılanmaktadır bu işlem.

Daha fazla mesaj
Daha fazla mesaj

Başka bir unsur ise cep telefonu alıp satmaktır. Senet ile elden para ile veren şirketlerden gidip bir cep telefonu almaktır. Bu cep telefonlarının kutusunu açmadan gidip bir cep telefoncu dükkânına biraz zarar ederek satmaktır. Bu işlem daha garantili bir işlemdir. Kimse ile uğraşmazsınız ve paranızı alırsınız.

Diğer bir yöntem ise kuyumculardır. Senet ile altın veren kuyumculardan altın alıp başka bir kuyumcuya satmaktır. Bu yöntem de çok kullanılmaktadır.

1 yorum
  1. Enes İbrahim Aydeniz diyor

    Acil bir ihtiyaç olduğunda gayet mantıklı öneriler. Daha önce telefon alıp satanı duymuştum fakat kuyumcudan senetle almayı ilk defa duyuyorum. Umarım bunları kullanmaya gerekecek durumlara düşmeyiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.