Çalışan Annelere Kreş için Hibe Desteği

0 3.659

Uzun bir süredir hükümetin gündeminde olan Çalışan Annelere Kreş için Hibe Desteği için gerekli koşullar merak ediliyordu. Mevcut durumda anneler doğum öncesi ve sonrasında yasal olarak 16 hafta izin alabiliyor. Doğum izni biten anneler ayrıca 6 aylık ücretsiz izne çıkabiliyor.

Bu izinlerinde bitmesinin ardından anneler işlerine dönüyor ve çocukların bakımı sorunu gündeme geliyordu. Yeni çıkarılan bir yasa ile bu maliyet yükü azaltılmaya çalışılmış ve anne çocuğunu bırakabilecek kimsesi olmayanlar ve bakıcı maddi durumu uygun olmayan aileler kolaylıkla artık bebeklerine bakacak kimseleri bulabilecekler.

Çalışan Annelere Kreş için Hibe Desteği Şartları

Bakıcı ve anne aynı ilde ikamet etmeli.
Her ikisi de TC vatandaşı olmalı.
Başvuru Yapan anne, başvurudan önce en az 1 gün sigortalı olarak çalışmış olmalı.
Bakıcı kişi en az ilkokul mezunu olmalı.
Bakılacak bebek 24 aylık ya da daha küçük olmalı.

Bu şartlar yerine getirildiği sürece Çalışan Annelere Kreş için Hibe Desteği sağlanabilir ve anneler de artık rahat bir nefes alabilir. Çalışan annelere 36 aylık vadelerle verilebilen bu işlemler sayesinde artık çalışan annelerin bu tür sorunları ortadan kaldırılma hedefiyle amacına ulaşmak isteyen hükümet bu düzenlemeyle beraber çok güzel işler başarmaya devam ediyor. İşten ayrılan kadınların da en çok bu durumdan yararlanması gerekecek ve düzenli bir hayata sahip olabilecekler.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.