En Ucuz Zorunlu Trafik Sigortası 2020

Bir aracın trafiğe çıkabilmesi için, kanunlarla belirlenen koşullarda her aracın zorunlu trafik sigortası yaptırması mecburidur.

0 2

Bir aracın trafiğe çıkabilmesi için, kanunlarla belirlenen koşullarda her aracın zorunlu trafik sigortası yaptırması mecburidur. Zorunlu trafik sigortası bulunmadığı tespit edilen araçlar anında trafikten men edilmektedir. Mecburi olmasının amacı, trafikte bir kazaya karşılaşıldığında, karşı tarafın masraflarının belirli oranda sigorta acenteliği tarafından karşılanmasıdır. Karşınızda En Ucuz Zorunlu Trafik Sigortası makalemiz.

Kısacası bir trafik kazasında, kazaya sebep olan ve kusurlu bulunan aracın zorunlu trafik sigortası sizin aracınızın kaza masraflarını karşılar. Bu sebepten mütevellit en ucuz zorunlu trafik sigortası araştırması yaparak aracınızı muhakkak sigorta yaptırın. Sigorta firmaları sizlere en ucuz mecburi trafik sigortası teklifleri vereceklerdir.

 

Sigorta Şirketleri Arasında Fiyat Farkı Var Mı?

Her araç için mecburi olan trafik sigortalarında tüm firmalarda teminatlar aynıdır. Fakat şirketlerin prim miktarlarına göre fiyat farklılıkları oluşmaktadır. Kanunda yapılan düzenlemeler ile sigorta firmalarına, mecburi trafik sigortası poliçelerinin primlerini belirleme hakkı verilmiştir.

Bu durum tüm şirketlerin farklı fiyatlarda teklifler hazırlamasına neden olmuştur. Kendiniz, en ucuz mecburi trafik sigortası yaptırabilmek için birden çok şirketten fiyat teklifi almalısınız.

 

Zorunlu Sigorta Fiyatları Düşer Mi?

Mecburi olan trafik sigortalarının düşeceğine dair basında devamlı haberler yapılmaktadır. Ancak ülkenin ekonomik durumuna göre yapılan düzenlemeler neticesinde ciddi bir düşüş beklemek yersiz olacaktır. Her model araç ve sahibi olan kişiye göre sigorta fiyatları farklı oranlarda belirlenmektedir. Yapılan güncellemeler ile sigorta fiyatlarında taban ve tavan fiyat aralıkları belirlenmiştir. Mecburi trafik sigorta günü geçen araçları için gecikme zammı uygulanarak yeni poliçe hazırlanmaktadır.

 

Ucuz Trafik Sigortası Hangisi 2020?

Yaşadığınız yerleşim yerindeki tüm sigorta firmalarını gezerek aracınızın tescil bilgilerine göre senelik sigorta poliçe fiyatlarını ayrı ayrı alarak karşılaştırma yapabilirsiniz. Aynı durumu pek çok bankanın trafik sigorta fiyatlarını alarak listenize ekleyerek de yapabilirsiniz. Ayrıca online olarak hizmet sunan bazı internet sitelerine aracınızın marka ve modelini, plakasını bildirerek tüm sigorta şirketlerinden tek tıkla teklif alabiliyorsunuz. Eğer tekliflerden birisini beğenirseniz, seçtiğiniz sigorta şirketi aracınızın mecburi trafik sigortası poliçesini en ucuz fiyattan düzenleyerek size göndermektedir. Bu sistemler sigorta firmaları ile prim usulü çalışmaktadır.

Ucuz zorunlu trafik sigortası hakkında bilgilerinizi bizlerle yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.