Kredi Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli

0 18.739

Kredi kullanmak (kredi kullanırken) durumunda kalındığında nakit ihtiyacı söz konusu olmaktadır. Banka müşterisinin acil nakit ihtiyacı durumunda bankalardan kredi kullanmak avantajlı gibi görünse de bazı önemli noktalara dikkat etmek olumsuz durumlardan bizleri koruyacaktır. İşte kredi kullanırken dikkat edilmesi gerekenler;

Kredi Kullanırken Faiz Oranı

Kısa vadeli ödemeler yerine uzun vadeleri tercih etmek aslında ciddi bir dezavantajdır. Çünkü uzun vade demek geri ödeme yaparken daha çok faiz ödemek demektir. Kısa vadelerde kullanılan kredilerde faiz oranları çok düşüktür ve avantajlıdır. Örneğin; 10.000 TL’lik ihtiyaç kredisini 12 aylık vade ile çektiğimizde toplam 10.830 TL olarak geri ödememiz gerekirken aynı faiz oranı ile hesaplanan 36 aylık vadeli kredi de ise toplam geri ödeme tutarı 12.475 TL olmaktadır.

Kredi İsteği

Kredi çekmek istiyorsunuz ve bunu tüm bankalardan talep ediyorsanız aslında hata ediyorsunuz. Her bankaya aynı anda kredi çekme talebi vermeniz durumunda kredi notunuz düşecek ve bankalar tarafından bu işlemler şüphe uyandıracaktır. Sonuçta kredinize red cevabı gelecektir.

Bankalar Arası Faizler

Kredi çekmeden evvel kredi türü ne olursa olsun mutlaka tüm bankaların kredi faiz oranlarını iyice inceleyin. Mevcut olan masraflar ve faiz oranları ile ilgili en uygun olan bankayı seçerek değerlendirmeniz en doğru ve karlı olanıdır. Aylık olarak %0,3 faiz oranı seçeneği bile kredi miktarında önemli değişimler oluşturmaktadır.

Vakıfbank Kredi Kartı Başvurusu’nun nasıl yapıldığını öğrenmek için bu yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Daha fazla içerik için sitemizi takip etmeyi unutmayınız.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.