Kredi Notunuzu Yükseltmenin Yolları

1 3.799

Günümüzde kredi kullanırken yapılan başvurular esnasında karşımıza çıkan kredi notu kriteri önem kazanmaya devam ederken kredi notumuzun düşük olması olumsuz etki ederken notumuzun yüksek olması ise krediyi olumlu sonuçlandıran bir durumdur. Peki, kredi notumuzu yükseltmenin yolları nelerdir?

Borç Temizliği : Eğer tek bir bankaya ya da bankalara kredi kartı ve kredi borcunuz var ise mümkün olduğunca bir temizlik yapın. Ayrıca GSM borçlarınızı da ödeyin ki sisteme direkt yansımasını engelleyin.

Banka Hesabı Hareketleri : Elinizdeki paranın bir kısmını bankadaki hesabınıza yatırın. Aynı zamanda aynı banka müşterisi bir yakınınızın hesabınıza 2-3 kez para gönderin ve geri alın. Bu tür hesap hareketleri olumlu etki yapacaktır.

Bankadan Kredi Kartı Talebi : Bankaya kredi kartı için başvuruda bulunmanız önemlidir. Az limitli de olsa bir kredi kartınız olsun. Bu kredi kartını ara sıra alışverişlerde kullanın ve borcunu geciktirmeden hemen ödeyin.

Düşük Meblağlı Kredi Başvurusu Yapın : Bankaya 3000 veya 5000 TL gibi düşük meblağlı bir kredi başvurusunda bulunun. Ayrıca kredinin vadesi düşük seçilsin ayrıca aldığınız bu krediyi ilk taksit tarihi geldiğinde üzerine de biraz ekleyerek tamamen kredi borcunuzu hemen kapatın.

Bu önemli işlemleri sırası ile düzenli olarak yapıp borçlarınızı da kapatırsanız bankalardan dilediğiniz miktarda ki krediyi kolaylıkla çekebilirsiniz. Böylelikle düşük kredi notunuz varsa aniden yükselecektir.

 

1 yorum
  1. Enes İbrahim Aydeniz diyor

    Başta kredi verseler direkt yükselecek fakat nerede. Kredi kartı veya kredi için illa uzun süreli sigorta istiyorlar. Bu arada bildiğim kadarıyla otomatik ödeme talimatları da puana etki ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.