Öğrencilere Kredi Veren Bankalar 2020

Öğrencilerin eğitim hayatlarına devam edebilmeleri için finansman ihtiyacı bulunmaktadır. Bazı bankalar öğrencilere eğitim kredisi vermektedir. Bu bankaları aşağıdaki yazımızda görebilirsiniz.

2 4.734

Pek çok banka tarafından kendileri için düzenlenen eğitim kredisi kampanyaları mevcuttur. Yapı Kredi, Ziraat Bankası, İş Bankası, Vakıfbank, Denizbank gibi bankalar tarafından öğrencilere yönelik sürekli kampanyalar düzenleniyor. Bu yazımızda sizlere Öğrencilere Kredi Veren Bankalar 2020 konusuyla ilgili bilgi vereceğiz.

Eğitim – Öğretime Destek Veren Banka Şubeleri

2020 yılında ( Kredi Veren Bankalar ve Şartları hakkında) eğitim ve öğretim’de finansal desteğe istiyaç duyan öğrencilerimize kredi, kredi kartı veren bankaları ele aldık.

Öğrenci Olmak Zor!

İster öğrenci olun, ister doktor, isterse de teknisyen. Herkesin acil paraya her zaman ihtiyacı olabilir ve böyle bir durumda olup, nakite ihtiyacı olan kişiler hızlı bir şekilde kredi bulmanın yolunu aramaktadırlar. Acil nakit ihtiyaçlarını kısa süre içerisinde karşılamayı isteyenler, kısa süre içinde kredi veren bankaları daha önceden tanırlarsa, ihtiyaç anında zaman kaybetmeden başvurabilirler. Artık bir çok banka gelir belgesiz, senetsiz, kefilsiz bir şekilde gelir belgesi olmayan ev hanımlarına bile ihtiyaç kredisi vermektedir. Öğrenciler eğitim hayatlarını sürdürürken gelir belgesine sahip olmadıklarından mütevellit, belgesiz, senetsiz başvurulabilen bankalara başvurup ihtiyaç kredilerini kısa bir süre içerisinde alabilirler. Öğrencilere Kredi Veren Bankalar ve Şartları ‘nı öğrenmek istiyorsanız, yazının aşağı kısmına ilerleyiniz.

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar Hangileri ve Şartları Neler?

Bankalar genellikle çalışan ve gelir belgesi olan müşterilerini daha çok sevip, daha kolay kredi verse de, öğrencilerin de kredi başvuruları belirli kriterlerden geçerek kabul edilmektedir. Özellikle gelir belgesi olmadan kredi veren bankalar, kişinin kredi notunun risk durumuna göre kredi verdiklerine göre, öğrencilerin kredi notunun yüksek olmasını istemektedirler. Kısacası, kredi notları risksiz grupta yer alan öğrenciler (Kredi notu ile ilgili bu makalemizde bu konuya yer verdik) gelir belgeleri olmadan kredi veren bankalara başvurup, kredi alabilirler. Eğer kredi notunuzu nasıl yükselteceğinizi bilmiyorsanız, Kredi Notunuzu Yükseltmenin Yolları başlıklı makalemize göz atabilirsiniz.

Ziraat Bankası’ndan Eğitim – Öğretime Tam Destek!

İhtiyaçlarınızı karşılamak bizden, çalışmak ise sizden sloganı ile öğrencilere eğitim kredisi veren Ziraat Bankası, 60 aya varan vadeli ödeme kolaylığı ve düşük faiz oranları ile üniversite, kurs, okul veya dershane giderinizin finansmanı için size destek vermektedir.
Ziraat Bankası 60 ay vadeli eğitim kredisi vermek için müşterilerden kefil veya maddi teminat istemektedir. Ayrıca eğitim kredisi öğrencilere, kursiyer velilerine, öğrencinin kursiyerinin bu tarzda eğitim masraflarını üstlenmekte olan herhangi bir aile bireyine ödenebilecektir.

Denizbank Öğrencilere Bireysel İhtiyaç Finansmanı

Denizbank öğrencilere formalitesiz, evraksız ve kefilsiz 60 ay vadeli eğtim kredisi vermekte. Bu kredi kampanyasına öğrenciler de başvuru yaparak düşük faiz oranlarıyla birlikte acil nakit ihtiyaçlarını kapatabilmektedirler. Denizbank’dan daha önceden açtırmış olduğunuz banka hesabında ailenizden aylık olarak gelen sürekli para akışını banka yetkililerine gösterirseniz, kredi notunuzu yüksek tutup sizlere kredi çıkaracaklardır. 12 ay’dan, 60 ay’a varan vadeli kredi kullanmanız durumunda faiz oranı %1,49 olacaktır.

İş Bankası’ndan Öğrencilere Tam Destek!

Artan eğitim ihtiyaçlarına nakit desteği sunan İşbankası, öğrencilerin okul, özel okul, üniversite vb. gibi eğitim giderlerinin finansmanında kullanabilecekleri eğitim kredisi kampanyasına 2020 yılında da devam etmekte. Bu bankadan eğitim – öğretim kredisi almak için yapacağınız başvuruda öğrenci kayıt belgesi ve okul ücretini gösterir belge’yi banka çalışanlarına sunmalısınız.

Garanti Bankası

Eğitim, özel okul kredi kampanyalarıyla öğrencilere kredi veren Garanti Bankası da öğrencilerin tüm eğitim ve öğretim ihtiyaçlarını cazip koşullarla karşılamakta. Bu bankadan kredi almak için en yakın Garanti Bankası şubesine gidebilirsiniz.

Odeabank Öğrencilerin Yanında

20 bin liraya kadar, 60 ay vadeli özel okul, üniversite ve benzeri eğitimlerde yapılan eğitim harcamalarınız için Odeabank’tan eğitim-öğretim kredisi alabilirsiniz. Bunun için eğitim ücretini gösteren proforma fatura veya okuldan alınan bir belgeyi banka çalışanlarına sunmalısınız.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi

Ziraat Bankası eğitim kredisi veren bankaların arasında başı çekmektedir. 60 ayı bulan vadeler ile kredinizi kolayca kullanabilirsiniz. Gerekli evrakları toplayıp, başvuruyu size en yakın Ziraat Bankası şubesinde tamamlayabilirsiniz.

2 Yorumlar
  1. Hasan Emirce diyor

    Abi son zamanlarda paraya çok sıkışığım, ilaç gibi geldi bu içeriğiniz. Teşekkürler.

  2. bozuktuş diyor

    Öğrenciler için faydalı bir makale olmuş elinize sağlık

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.